Zapraszamy na koncert do Hajnówki 06.11.2020

KONCERT „MUZYKA BEZ ZASTRZEŻEŃ” – „Музыка без засцярог”

Kolejna edycja wyjątkowych koncertów klubowych organizowanych przez Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce. To już 16 lat MUZYKI BEZ ZASTRZEŻEŃ !!! To ponad 30 koncertów, na których zagrało ponad 50 zespołów polskich i białoruskich!!! Motto MUZYKI BEZ ZASTRZEŻEŃ to niezmiennie koncerty, w których muzyka ma jednoczyć, niszczyć podziały, uprzedzenia, nieść dobry przekaz. „PRZECIW NIETOLERANCJI” – PRZECIW KSENOFOBII” – „PRZECIW UPRZEDZENIOM”

Kiedy: 6.11.2020 godz. 17.00, wstęp wolny
Gdzie: Hajnówka, Scena w Mozaikarni –budynek Muzeum Białoruskiego, ul. 3 Maja 42

Zagrają:
MENNICA- rock (Warszawa)
Projekt Dmitry Gaydela, człowieka orkiestry, który jako były zawodowy aktor w Teatrze na Białorusi dziś robi projekty muzyczno – teatralne jako Manietny Dvor, albo projekty instalacji elektrycznych i hydraulicznych…

BRIGHT OPHIDIA – prog-metal (Białystok)
Zespół powstał w 1998 roku, ma na koncie cztery oficjalnie wydane albumy świetnie przyjęte przez krytyków jak i słuchaczy. Zespół grał na wielu festiwalach w kraju i za granicą (Kaliningrad, Wielka Brytania). Aktualnie zespół promuje najnowszy album Fighting The Gravity, o którym w Teraz Rocku można przeczytać taką recenzję: „Najdojrzalszy i zarazem najlepszy album zespołu (…)Bright Ophidia wrócili w świetnym stylu i udowodnili, że są czołową progresywno metalową ekipą w Polsce”. Na „Scenie w mozaikarni” mieliśmy przyjemność ich gościć kilka lat temu, teraz usłyszymy ich ponownie 
www.brightophidia.pl

GA-GA Zielone Żabki – punk/ska (Jawor)
ZIELONE ŻABKI i GA-GA to dwa zespoły które na przełomie lat 80 i 90 namieszały sporo w polskiej, niezależnej, scenie muzycznej, głównie za sprawą Festiwalu w Jarocinie. Ich muzyka przetrwała lata, a teksty pisane wtedy, zaskakują aktualnością. Główną postacią w tych działaniach jest Smalec – wokalista, basista, gitarzysta, autor tekstów. W 2005 roku do składu dołączył Lisu, w tym czasie doszło do połączenia zespołów pod podwójną nazwą GA-GA ZIELONE ŻABKI.
Koncerty GA-GA-ZŻ są zawsze energetyczne – widzimy ich w dobrej formie, zarówno w małych klubach, jak i na dużych scenach. Nowe kawałki i oldskulowe numery jak „Kultura” czy „Olewaj system” są skuteczne w każdych warunkach – to zawsze punkrockowa mieszanka wybuchowa! Zespół zagrał w Hajnówce już dwukrotnie podczas festiwalu „Rockowisko Hajnówka”.
https://www.facebook.com/gagazz

UWAGA!! ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA z powodu COVID-19
Widzów obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, czyli noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych, utrzymywania dystansu od siebie (nie dotyczy rodzin) oraz dezynfekcji rąk. Wstęp na podstawie podpisanego oświadczenia o stanie zdrowia.

Organizator:
Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce; www.muzeumbialoruskie.hajnowka.pl
PARTNER: Stowarzyszenie Kulturalne TYBEL
PATRON: Stowarzyszenie Nigdy Więcej www.nigdywiecej.org , www.koncertomania.pl

Zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku, oraz Urzędu Miasta Hajnówka oraz Fundacji im. Stefana Batorego.