Bright Ophidia + HellHaven + Paradygmat – 10.11.2018 Kraków, Klub Zaścianek

Paradygmat + Bright Ophidia + HellHaven 10.11.2018

Paradygmat + Bright Ophidia + HellHaven 10.11.2018
Data: 10.11.2018
Miejsce: Klub ZAŚCIANEK, ulica Rostafińskiego 4, Kraków
Bilety: 20 pln (przedsprzedaż), 25 pln (w dniu koncertu)
Do nabycia: w klubie ZAŚCIANEK

HellHaven

Sebastian Najder – Wokal
Jakub Węgrzyn – Gitara, syntezatory
Hubert Kalinowski – Gitara
Marcin Jaśkowiec – Bas
Paweł Czartoryski – Perkusja

Miasto rodzinne
Myślenice/Kraków

Wytwórnia
Pronet Records

Facebook
https://www.facebook.com/hellhavenband/

Biografia
Zespół zaistniał na polskiej scenie muzycznej w 2010 roku debiutując albumem „Art for Art’s Sake” na antenie takich rozgłośni, jak Radio Kraków, Radio Gdańsk, Radio Szczecin oraz Polskie Radio Trójka. W roku 2012 po podpisaniu kontraktu z niemiecką wytwórnią Legacy-Records została wydana druga płyta pt. „Beyond The Frontier”, która zyskała pozytywne uznanie nie tylko na rynku polskim, ale także angielskim, kanadyjskim i francuskim, będąc wysoko oceniana przez tamtejszych recenzentów.
Po sukcesie z roku 2012 w 2013 przyszedł czas na rejestrację występu koncertowego oraz wydanie płyty DVD pt. „Beyond The Frontier Live”, nad którą patronat objęło Radio Kraków.
Obecnie, wraz z początkiem roku 2017 HellHaven przygotowuje się do wydania najnowszego krążka oraz rozpoczyna trasę koncertową po Polsce.

PARADYGMAT

Marcin Krawczyk – wokal
Paweł Mucha – bas
Łukasz Majchrowicz – gitara
Krzysiek (Kriss) Dudek – gitara, wokal
Paweł Węgrzyn – perkusja

Założycielem zespołu Paradygmat jest Paweł Mucha (bas), który wizję zespołu starał się wcielać w życie od czasów studenckich. Działalność nabrała tempa, gdy pod koniec 2008 roku Paweł wraz Łukaszem Majchrowiczem (gitara prowadząca) wsparci przez Piotra „Forresta” Pilcha (perkusja) zaczęli systematycznie spotykać się na próbach. Na początku 2009 roku na próbie po raz pierwszy pojawił się Piotr „Koza” Sobczak (wokal) i od razu cała czwórka przystąpiła do pracy nad nowym materiałem, który początkowo opierał się głównie na wcześniejszych kompozycjach Pawła. W maju 2009 roku Paradygmat zagrał swój pierwszy koncert w tym składzie oraz z utworami wzbogaconymi o nowe teksty i linię melodyczną autorstwa Kozy. Jeszcze w tym samym miesiącu koncertowali wraz z inną krakowską grupą – Human Bazooka, której lidera zaprosili do wspólnego tworzenia. W ten sposób szeregi zespołu zasilił Krzysztof „Kriss” Dudek (gitara solowa, wokal).

Przez następne dwa lata Paradygmat pracował nad udoskonaleniem repertuaru oraz regularnie koncertował na muzycznych scenach Krakowa. W tym roku nagrane zostało oficjalne demo składające się z utworów „Risk” i „Woman Gettin’ High”. Od 2011 roku zespół zaczął też stałą współpracę z fotografem Mateuszem Świdrem, który dostarcza materiałów zarówno zdjęciowych jak i filmowych z większości występów od tamtego czasu.

Prawdziwym przełomem okazał się 2012 rok i zmiany jakie przyniósł. Miejsce Forresta za perkusją zajął młody muzyk, Jacek Dębski, który błyskawicznie opanował cały materiał i dodał do niego znaczną dawkę energii i wigoru.

Pierwszym muzycznym wyzwaniem z nowym bębniarzem na pokładzie był przegląd kapel, który okazał się wielkim sukcesem dla zespołu. Paradygmat dzięki przychylności jury, a przede wszystkim dzięki znakomitemu występowi wygrał możliwość zagrania podczas 50. Rajdu Politechniki Krakowskiej przed wielkim Hunterem! W czasie tej trasy, która uwzględniała również koncert w Zawoi został nakręcony pierwszy teledysk zespołu do utworu „Risk”, a jego autorem jest, wspomniany już, Mateusz Świder.

W tym roku Paradygmat zaczął coraz częściej wychodzić ze swoją muzyką poza rodzinny Kraków. Oprócz wspomnianej Zawoi, udało się także zagrać w Kielcach i Chrzanowie.

Rok 2013 zespół zaczął brawurowo, wygrywając kolejny konkurs. Tym razem dzięki głosom publiczności, mógł zaprezentować własne utwory podczas XXI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na scenie na krakowskim Rynku Głównym.
W pierwszej połowie roku udało się też zorganizować kilka koncertów wyjazdowych w Rzeszowie i w Sanoku oraz wziąć udział w innych konkursach i festiwalach, m.in. Emergenza i Antyfest. Ten ostatni okazał się być, jak na razie, największym osiągnięciem zespołu, bo po zmaganiach koncertowych (półfinałowy występ przed zespołem Illusion) i głosowaniach Paradygmat został zwycięzcą Antyfest 2013 i tym samym dostał możliwość rozpoczęcia warszawskiego ImpactFest 4 czerwca 2013! Paradygmat zaprezentował na ogromnej, profesjonalnej scenie przed tłumem zgromadzonych ludzi jedynie fragment swojej twórczości, ale sam fakt zagrania przed gwiazdami takimi jak Korn, Mastodon, Behemoth, Slayer czy Rammstein jest gigantycznym wyróżnieniem dla młodego zespołu.

W październiku 2013 roku zespół nagrał swoją pierwszą długogrającą płytę w warszawskim Sound Division Studio, co zostało umożliwione również dzięki wygranej Antyfestu. Premiera płyty miałą miejsce w październiku 2015 roku.
Zespół wypuścił trzy single promujące, które znalazły się na czołowych miejscach na liście Turbo Top w Antyradio.

https://www.facebook.com/Paradygmatband/

BRIGHT OPHIDIA

Adam Bogusłowicz– voc
Przemek Figiel – guit
Marek – guit
Mariusz Rusiłowicz – bass
Cezary Mielko – drums

Miasto rodzinne
Białystok

Wytwórnia
Pronet Records

Facebook
https://www.facebook.com/Bright-Ophidia

Zespół Bright Ophidia powstał w 1998 roku w Białymstoku z zamiarem grania nowoczesnego progmetalu. Grupa ma na koncie cztery oficjalnie wydane albumy, świetnie przyjęte przez krytyków muzycznych jak i pozostałych słuchaczy: Coma (Metal Mind Records), Red Riot (Metal Mind Productions), Set Your Madness Free (Revolution Records), Fighting The Gravity (Pronet Records). Bright Ophidia wystąpiła na wielu festiwalach takich jak Metalmania
w katowickim Spodku, Bike Show w Kaliningradzie z okazji 750 lecia miasta, Rockowych Ogródkach w Płocku, Hunter Fest i wielu innych imprezach w kraju i za granicą. Wielkim sukcesem zespołu w roku 2012 był występ przed amerykańską supergrupą Adrenaline Mob
w której udzielał się m. in. Mike Portnoy – ex perkusista Dream Theater . Od 2015 roku zespół aktywnie koncertuje w kraju, a od 2016 także za granicą (m. in. dwa razy w Wielkiej Brytanii). W 2017 zespół Bright Ophidia zagrał ponad 25 koncertów w tym na festiwalach takich jak: Rock Water Fest (Szelment), Rock Blues Fest (Siemiatycze) czy ZMRock na Zamku
w Nidzicy. Zespół jest także gospodarzem festiwalu ProgDay w Białymstoku, którego czwarta edycja miała miejsce 8 kwietnia 2017 roku, na którym zagrały także Chainsaw z Bydgoszczy
i Materia ze Szczecinka. W roku 2017 zespół zagrał 25 koncertów, a od września intensywnie promuje nową płytę trasą koncertową pod nazwą „The Gravity Tour”. 1 grudnia 2018 roku miała miejsce premiera czwartego albumu „Fighting The Gravity”, który ukazał się nakładem Pronet Records, natomiast kilka dni później światło dzienne ujrzał teledysk do utworu „My Heart Tells Me No”. W styczniu zespół zaprezentował się u boku legendy polskiego heavy metalu – formacją Kat & Roman Kostrzewski jak również ponownie odwiedził Wielką Brytanie z ciepło przyjętymi koncertami w Manchesterze i Wakefield. W lutym i marcu 2018 r. Bright Ophidia odbyła udaną mini trasę z legendarną formacją Proletaryat. NA obecną chwilę zespół bardzo mocno promuje swój najnowszy album serią licznych koncertów. Warto dodać, iż nowy album zespołu „Fighting The Gravity”, według magazynu Teraz Rock znalazł się wśród najwyżej ocenionych płyt w pierwszym kwartale 2018 r. Poniżej kilka słów z recenzji najnowszej płyty Bright Ophidia:
„Najdojrzalszy i zarazem najlepszy album zespołu”. Teraz Rock
„Bright Ophidia wrócili w świetnym stylu i udowodnili, że są czołową progresywno metalową ekipą w Polsce. Przy okazji należą do reprezentantów tej nieco cięższej szkoły prog-metalowego rzemiosła z silnie zaznaczonymi wpływami thrashu, djentu i nowoczesnego metalu alternatywnego. Godna rzecz”. www.magazyngitarzysta.pl
„Nie zmienia to faktu, że Fighting the Gravity to płyta bardzo solidna, świetnie przemyślana, obłędnie zagrana i perfekcyjnie wyprodukowana. To jeden z tych krążków, których warto raz na jakiś czas posłuchać, by zobaczyć, że do muzyki da się podejść inaczej. I tylko to poczucie niesprawiedliwości… Ale cóż – spoglądam właśnie na zdjęcie zespołu zrobione na deskach stołecznej Stodoły, podziwiam plakat koncertów zagranych wespół z Proletaryatem… Pozostaje mocno trzymać kciuki i wierzyć, że tak dobra muzyka będzie w stanie obronić się sama”. www.muzycznehoryzonty.pl
„Niejeden klasowy, zachodni zespół mógłby pozazdrościć białostockiej Bright Ophidii, tak perfekcyjnej produkcji”. Rock Area